Elu algus – loomisime
IGA RAHVUSRIIGI ülim funktsioon ja kohus on kaitsta oma kodanike kõige kallimat omandit, nende elu.
Elukaitsvate seaduste vastu võtmiseks tuleb määrata kindlaks, millal elu algab. Bioloogiateaduses lahkmeelt olla ei saa: sel alal on olemas tõestatud faktid inimese elu algusest kuni tema surmani.
Arstid, kes peaksid praegusel ajal ise olema veendunud, et inimelu saab alguse viljastumise hetkest, tahavad ometi antud fakti maha vaikida või endast eemale lükata. Kui inimene on elus alates viljastumise momendist, kuidas siis on kellegil õigus teda tappa?
Elus olla tähendab kasvada, areneda, küpseda ning asendada iseenda surnud rakke, elus – see ei ole surnud. Tänu teaduse arengule on meil võimalik teada saada palju rohkem selle kohta, mis toimub inimesega tema eostumisest alates. Kui munarakk ja seemnrerakk on vanemate ihu rakud, siis nende ühinedes saab neist alguse täiesti uus inimene. Alguses on see inimene kõigest üks rakk, ta on unikaalne, sellist inimest pole kunagi eksisteerinud ega saa kunagi ka eksisteerima. Inimene selles ühes rakus on valmis. Selles rakus sisaldub kogu geneetiline informatsioon selle kohta, milline ta saab kunagi välja nägema, millised saavad olema tema eelistused, millised on tema silmad, juuksed, kui pikk ta on. Talle ei lisata juurde midagi peale toidu ja hapniku. Kui see üks rakk on jagunenud 128-256-rakuliseks ja on 1-nädalane, kinnitub ta emaka limaskestale, kus kõik on valmis tema vastuvõtmiseks. Inimalge varjub seal kui mugavas pesakeses. Algab kõige tihedam kontakt ema kudedega. Sealt saadab ta välja keemilis-hormonaalse sõnumi: «Emme, mina olen siin,» tänu millele peatub ema menstruaaltsükkel. Ta on algusest peale ema organismiga tugevalt seotud, elades koos emaga läbi selle rõõme, valusid, hirme ja muid emotsioone.
Ise veel mitte 2-millimeetrinegi, hakkavad kujunema tema südame 4 kambrit. Verd pumpama hakkab lapse süda 21-päevaselt.
28. päeval ilmuvad kaks mügarikku, käed, ja keha allosas kaks mügarikku, jalad. 40-päevasel lapsel on võimalik mõõta ajulaineid. Samal ajal hakkab laps ka liigutama. Miks ema tema liigutusi ei tunne? Sellepärast, et emaka sees ei ole närviretseptoreid. Väljaspoolt on emakas aga väga tundlik. Selleks, et lapse liigutusi tunda, peab laps olema vähemalt 30 cm pikk ja kaaluma umbes 450 grammi, et piisavalt tugevasti vastu emakaseina põtkida.
9-10-nädalane laps neelatab, liigutab keelt ja on võimeline haarama asju.
On tehtud katseid, süstides lootevedelikku magusainet. Sellepeale on täheldatud, et laps on hakanud kiiremini neelatama. Kui on süstitud midagi kibedat, ta seda maitsta ei taha.
Küüned ilmuvad 11.-12. nädalal, 16. nädalal ripsmed. Kogu ihu funktsioneerib 11. nädalaks (abordipiir Eestis).
Laps reageerib valule, külmale, häälele, valgusele, imeb sõrme, on üleval ja magab. On kindlaks tehtud, et lapsed võivad näha ka und, sest laste juures on täheldatud samasuguseid silmaliikumisi (rapid eye), mida teadlased on uurinud täiskasvanul une nägemisega seoses.
Dr Jack Willke
Life Issues Institute president