Kaitseme elu emaüsas!

USA-s opereeriti 21-nädalast loodet

ABORDITEEMALISELE VÄITLUSELE lisab hoogu foto imiku väikesest käest, mis sirutub välja emaüsast. Fotol, mis on tehtud emakasisese operatsiooni ajal spina bifida – selgroo puuduliku arengu – korrigeerimiseks, sirutub Samuel Alexander ArmasŽe imepisike käsi välja Julie ArmasŽe emaüsast ning hoiab kinni arsti sõrmest.

Ülesvõte tehti 2000. aasta augustis VanderbildtŽi Ülikooli haiglas toimunud operatsiooni ajal, mida teostati raseduse 21. nädalal, neli kuud enne lapse sündi.

Varajane emakasisene operatsioon spina bifida korral võimaldab ära hoida või vähendada selgroo arengu defektist tingitud ajukahjustust.

Praeguseks on selles haiglas tehtud juba 80 taolist lõikust ja Samuel on olnud üks noorimaid patsiente.

Poleemikat tekitab asjaolu, et 21-nädalast loodet on võimalik veel legaalselt aborteerida. Kahjustuse avastamisel ultraheli abil soovitati aborti ka Samueli emale, kelle usk ei lubanud seda siiski teha. Interneti vahendusel leidsid vanemad probleemile lahenduse – võimaluse operatsiooniks.

36-nädalaselt sündinud ning praegu 6,5 kg kaaluv Samuel areneb normaalselt oma vane­mate kodus Atlanta lähedal.

Abordivastaste sõnul näitab ülesvõte, et looted on eluvõimelised. Abordivaliku õiguse toetajad ütlevad, et vanemate otsus emakasisese operatsiooni kasuks on hea näide sellest, et igal naisel on õigus otsustada raseduse kulgemise üle.

Magazinet

Teine analoogne operatsioon.