On see tõesti riski väärt?
Noormees piilub salaja eemal seisvat tüdrukut. Tüdruk on väga seksikas. Mees läheneb talle ja saab kauni naeratuse osaliseks. Mõni tund jutuajamist ja nad lõpetavad kirgliku seksiga voodis. Järgmisel hommikul õnnelike ja rahuldatutena lähevad nende teed lahku…
Taolist stseeni võib kohata iga kell kui televiisori sisse lülitad. Pole vahet, kas öösel või päeval. Seksi näidatakse lõbuna, millel ei ole tagajärgi – millel puuduvad riskid ja südamevalu. Ainult Hollywoodis suudetakse luua midagi sellist, mis on reaalsusest väga kaugel. Kui seda stseeni aga päris elus järgi teha, võib juhtuda, et mälestus pole ainus mis seda õhtut meenutama jääb.
Jätkaks õige seda stseeni ja kujutaks ette, mis oleks võinud edasi juhtuda.
…Mõni tund jutuajamist ja nad lõpetavad kirgliku seksiga voodis.
Kuus kuud hiljem: Tüdruk sätib ennast tööle minema kuid tunneb kohutavat valu urineerimisel ja märkab mädataolist eritist. Ta tunneb valu ka vaaginas.
Kaheksa kuud hiljem: Ühel hommikul ärgates tunneb tüdruk, et valu on muutunud väljakannatamatuks. Tundes piinlikust oma perearsti ees, külastab ta kliinikut ja saab teada, et põeb gonorröad. Arst määrab talle antibiootikumid ja haigus taandub. Tüdruk unustab kogu vahejuhtumi.
Oot, aga kuhu siis õnnelik lõpp jäi? Olgu, proovime uuesti.
…Mõni tund jutuajamist ja nad lõpetavad kirgliku seksiga voodis.
Kümme kuud hiljem: Noormees on just kaotanud tennisemängus. Ta on ennast üldse viimasel ajal halvasti tundnud. “Hakkan vist grippi jääma”, mõtleb ta. Mõtted aga rändavad möödunud nädalasse ” oli alles õhtu. ” “Mis selle tüdruku nimi nüüd oligi?”
Aasta hiljem: Vaja on minna arsti juurde. See gripp on kestnud juba terve igaviku ja kuidagi ei taha taanduda. Järgmiseks päevaks paneb ta arsti juurde endale aja.
Järgmisel päeval: Ta ei suuda arsti juttu uskuda. See ei ole võimalik, et ta põeb AIDS-i. Ta oli kõigi partneritega kasutanud kondoomi. Arst seletab, et 1/3 juhtudel ei kaitse kondoom HIV-i eest. Miks keegi talle varem ei öelnud?
Kaks aastat hiljem: Meie kangelane lamab voodis ja vaatab aknast välja. Tema pilk eksleb ta kätele , kunagi olid need tugevad, reket liikus kiirelt ja täpselt. Praegu ei jõuaks ta reketit isegi kätte võtta. Ta ei oska kindlalt väita, kellelt ta HIV-i sai. Ta mõtleb kui palju naisi ta ise HIV-iga nakatas.
Need ei ole õnnelikud lõpud nagu televiisoris aga nad on tavaelu näited juhusliku seksi tagajärgedest. Gonorröa ja AIDS ei ole ainsad ohud. Kui jätta kõrvale murtud südamed ja emotsionaalsed kannatused on järgnevas loetelus ära toodud ühed põhilisemad suguhaigused, millesse võivad nakatuda kõik, kes tegelevad seksiga.
Klamüüdia , see on peamine viljatuse põhjus nii meestel kui naistel. Põhjuseks see, et sümptomid ei pruugi avalduda enne, kui on liiga hilja. 40% aktiivset suguelu elavatest inimestest on potentsiaalsed haigusekandjad. Igal aastal nakatub 4 miljonit ameeriklast.
Süüfilis , meestel tekivad genitaalidele valutavad haavad, esineb palavikku ja suurenevad ka lümfisõlmed. Naised haavandeid tihti ei märka kuid ülejäänud sümptomid on samad mis meestel. Viimases staadiumis on võimalikud muutused närvisüsteemis, südamehaigused ja ka surm. 80% haigestunutest jääb haigus algstaadiumil märkamata. Igal aastal nakatub 134 000 ameeriklast.
Herpes II , see ravimatu haigus lööb periooditi välja paise või valuliku villina. Igal aastal haigestub 500 000 ameeriklast.
HPV (Human Papilloma Virus) e. inimese papilloomviirus – meestel ilmuvad peenisele käsna-taolised moodustised, mis võivad viia peenisekasvajani. Naistel võib haigus põhjustada tupe põletustunnet, sügelemist ja valu. Kui välja ei ravi, areneb see pahaloomuliseks kasvajaks. Avastatud on 24 miljonit haigusjuhtu kuuekümnes erinevas vormis. 33% naistest põevad seda haigust.
B-hepatiit , algselt esineb väsimust, uriin on tumeda värvusega ja väljaheide hallikas. Võib põhjustada tugevat maksakahjustust, mis viib tsirroosini ja sealt maksavähini. See on kõige enam levinud suguhaigus maailmas. 50% lastel, kes sünnivad nakatunud emadele avastatakse maksakasvaja. Igal aastal haigestub 300 000 ameeriklast.
KUI SA ARVAD, ET SIND SEE EI OHUSTA, SIIS SA EKSID!
Kuidas sa TEAD, et su partner ei põe suguhaigust? 80% haigestunutest ei tea oma haigusest.
Kuidas sa saad selles kindel olla, et partner sulle oma suguelu kohta ei valeta? Inimesed valetavad, et seksi saada.
Kuidas sa tead, et kondoom sind alt ei vea? Üks kolmest kondoomist ei kaitse sind AIDS-i ja üks kuuest kõigi suguhaiguste eest.
Kuidas sa tead, et see ei juhtu sinuga? Üks viiest ameeriklasest on nakatunud mingisse suguhaigusesse.
Kuidas sinu lugu lõpeb? Ainult nii saad olla kindel…
Hoia ennast abielu jaoks. Ainult siis saad olla kindel selles, et sinu lool on õnnelik lõpp!