RU-486 on tutntu ka Mifeprex või Mifeprstone nime all
USA föderaalvalitsus kiitis 28. septembril 2000.a heaks aborti esilekutsuva ravimi RU-486 kasutuselevõtu. Seda hoolimata elupooldajate vastuseisust, kellel on 12 aastat õnnestunud takistada selle ravimi Ameerikasse jõudmist. RU-486 võeti kasutusele 1988. aastal Prantsusmaal ja seda kasutavad miljonid naised 13 maal.
Ajakirja Wall Street Journal andmetel hakkavad RU-486 müügiga tegelema New Yorgi erafirma Danco Laboratories LLC ja Populatsiooninõukogu ning selle tootmist toetavad rahaliselt miljardärid Warren Buffet ja George Soros, 10 miljonit USA dollarit on saadud laenuks David ja Lucile b. Ajakirja väitel on Danco sõlminud ravimi tootmiseks lepingu Hiina tehasega.
Tänu tugevale elupooldajate liikumisele Ameerikas ei riski ükski USA ravimifirma tootmist enda peale võtta, kartes, et see toob kaasa raskusi ülejäänud toodete turustamisel.
RU-486 kasutatakse raseduse varajases staadiumis. Pärast kolme tableti sissevõtmist läheb aborti teha soovija arsti juurde ning talle antakse teist, emaka kontraktsioone esilekutsuvat rohtu, mis põhjustab loote eraldumise. Taoliselt esile kutsutud abort võib olla valurikas, põhjustada verejookse ja iiveldust ning küllaltki suur on oht, et hiljem on vaja teostada lisaks veel kirurgiline abort. Peale selle võivad igat liiki abordid põhjustada psühholoogilisi komplikatsioone, rinnavähki ja surma.
"RU-486 näljutab väikesed enneaegselt sündinud lapsed surnuks, seab ohtu ema tervise ja muudab naised seksuaalobjektideks," kommenteeris otsust JudieBrown organisatsioonist American Life League.
Charisma News